GRUPA F Lacio posle trilera u osmini finala,”milioneri” s pola tima slavili u Rusiji (VIDEO)

,

Imobile pogađa sa penala (Foto: Beta/AP)

Imao je Lacio prednost i igrača više, ali je morao da prođe kroz triler da bi se domogao nokaut faze Lige šampiona. Tresli su se Milinković Savić i saigrači do poslednjih sekundi meča protiv Briža i ipak izborili spasonosni remi – 2:2 (2:1).

Na meču Ajaks – Atalanta, naša kladionica nudi kvotu 3.40 za igru ug 5+.

Rimljani su odlično otvorili utakmicu i poveli već u 12. minutu. Strelac je posle sjajne akcije bio Korea. Međutim, gostima je bila potrebna pobeda, a iskorak ka takvom epilogu napravili su samo tri minuta kasnije, kada je Vormer odbitak lako smestio u mrežu.

Domaćin je vratio prednost posle klasičnog prekršaja za penal nad Imobileom. Kapiten i najbolji strelac Lacija je pokazao da za majstore ne važi ono pravilo da ne sme da šutira onaj koji je oboren. Lako je pogodio za 2:1.

Domaćin je u nastavku ziheraški čuvao prednost i to je moglo da mu se osveti, iako su Belgijanci od 39. minuta igrali bez isključenog Sobola. Meč je postao potpuno dramatičan kada je Vanaken u 76. minutu, sa peterca, potpuno sam, centaršut s desne strane lako glavom sproveo u mrežu.

Sreća je pogledala Rimljane u nadoknadi. De Ketelar je iz neposredne blizine pogodio prečku i promašio plasman u nokaut fazu!

U drugom meču poslednjeg kola, Borusija iz Dortmunda je u gotovo rezervnom sastavu slavila u Sankt Peterburgu. Zenit je poveo golom Drijusija već posle četvrt sata igre. Izjednačio je Pišček, a kasu nemačkog kluba dopunio Aksel Vitsel desetak minuta kasnije.