GRUPA G Depaj odveo Lion u nokaut fazu, Benfika izbacila Zenit iz Evrope!

Milena Kovacevic

,

Franko Servi, strelac za Benfiku (Foto: Beta/AP)

Prava drama odigrala se u poslednjem kolu Gupe G Lige šampiona. Jedini siguran učesnik nokaut faze i pre početka mečeva bio je Lajpcig. U jednom trenutku, preostale tri ekipe imale su isti broj bodova, činilo se da će da odlučuje gol razlika, a onda je sve dileme otklonio Depaj, strelac izjednačujućeg pogotka za Lion protiv Lajpciga – 2:2. Ubedljiva pobeda Benfike (3:0) u Sank Peterburgu bila je dovoljna samo za Ligu Evrope…

LIGA ŠAMPIONA: Kladionica MaxBet nudi kvotu 3,05 na igru 0-2 u meču PSŽ – Galatasaraj. Meč je zakazan za sredu u 21 čas.

Zenit je posle prvog poluvremena imao osminu finala Lige šampiona u džepu, a po završetku utakmice ni Ligu Evrope! Benfika je za pola sata napravila dar-mar i presudila ruskom šampionu. Za njega je evropka bitka završena.

Posle prvog pogotka Servija, Zenit je ostao sa desetoricom. Igranje rukom Santosa je, zapravo, prethodilo penalu i drugom pogotku Portugalaca. Tačku na ovaj duel stavio je Azmoun, pošto je poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Lion je na poluvremenu gubio 2:0. Bio je “otpisan”. Gosti su oba pogotka postigli sa bele tačke… Drugo poluvreme donelo je totalni preokret. Prvo je Ouar efektno matirao Gulačija, a onda je Depaj u 82. minutu doneo neopisivu radost na Olimpijskom parku u Lionu.