GRUPA H Birmančević gledao rutinu Čelsija, Juventus slavio u Sankt Peterburgu (VIDEO)

,

Kristensen postiže prvi gol na utakmici (Foto: Beta/AP)

Šampion Evrope je lako iskoristio zicer. Šveđani nisu imali šta da traže u Londonu: Čelsi – Malme 4:0 (2:0).

Liga Evrope: Na meču Ludogorec – Braga, naša kladionica nudi kvotu 3.55 za igru 2-2.

Čovek koji je briljantnim igrama i golovima zapravi i odveo Malme u elitu Veljko Birmančević, mogao je sa saigračima samo nemoćno da posmatra dominaciju “plavaca”. Otpor gostiju srušen je već posle osam minuta. Na asistenciju kolege iz odbrane Tijaga Silve, prvenac u 137. utakmici za Čelsi postigao je Danac Kristensen.

Na isteku 20. minuta, “plavci” su dobili najveću moguću šansu, ali je moguće da su se baš u tom trenutku suočili sa ozbiljnim problemom. Zbog povrede je morao da izađe Romelu Lukaku. Sa 11 metara je po običaju vrlo siguran bio Žoržinjo.

Srećom po njega, Birmančević je zamenjen u poluvremenu, jer je Čelsi po povratku sa odmora nastavio da melje. Kai Haverc je rutinski pogodio cilj posle asistencije Hadsona-Odoija. Nepunih 10 minuta kasnije, Čelsi je dobio još jedan penal. Žoržinjo ponovo nije imao nikakvih problema.

Bilo je to sve. Čelsi je rutinski proveo utakmicu kraju.

Publika u Sankt Peterburgu se nije nagledala dobrog fudbala. Uz dobru zaligu iz prva dva kola, “stara dama” je došla u Rusiju i odigrala klasičnu “juventusovsku” utakmicu. Čekao je slavni gost priliku i dočekao je u finišu. Odličan pas De Šilja, reprezentativac Švedske Dejan Kuluševski je spoveo u mrežu za maksimalan učinak iz tri runde.