GRUPA H Dominacija Ajaksa u Lilu, Tadić pred nokaut fazom (VIDEO)

,

Dušan Tadić je ponovo imao šta da kaže Feliksu Brihu (Foto: Beta/AP)

Poraz i remi u prethodna dva kola dovela su pod ozbiljnu sumnju Ajaksov prolaz u osminu finala. Međutim, Dušan Tadić i društvo zablistali su kada je bilo potrebno i zauzeli vodeću poziciju pred poslednje kolo: Lil – Ajaks 0:2 (0:1).

Na meču AZ Alkmar – Partizan, naša kladionica nudi kvotu 2.30 za duplu šansu X2.

Epilog je nagovešten čim je počela utakmica na stadionu “Pjer Moro”. Bila je to tipična “ajaksovska” akcija. Tadić je u trenutku uočio da je Zijeh u idealnoj poziciji za šut, kratmko mu dodao, a Marokanac lepim udarcem zatresao mrežu. Dušan Tadić je već 10 minuta kasnije mogao da duplira prednost, ali je golman Lila odbranio njegov udarac.

Ekipa Erika ten Haga je potpuno kontrolisala dešavanja na terenu. Ipak, brojke na semaforu nisu menjane do kraja poluvremena.

Promenjene su posle 14 minuta u nastavku. U tom momentu Hakim Zijeh je izrastao u igrača utakmice. Majstorski je poslao “kiflu” na drugi kraj šesnaesterca, Kvinsi Promes za milimetar izbegao ofsajd i spretno pogodio cilj.

Gosti iz Amsterdama postigli su još jedan gol, ali ga je arbitar, nama nažalost dobro poznati Feliks Brih poništio pošto je konsultovao VAR. Ubrzo je Doni van de Bek pogodio stativu. Ajaks je ipak pokazao potpunu dominaciju.

“Kopljanici” su u odličnoj situaciji pred poslednje kolo u kojem dočekuju Valensiju. Čelsi bi trebalo da ima lak posao kao domaćin Lilu.