REPREZENTACIJE

GRUPA H Francuzi prvi, Turci drugi

,

Antoan Grizman (Foto: Beta/AP)

Još prošlog četvrtka su fudbalske reprezentacije Francuske i Turske obezbedile plasman na Evropsko prvenstvo, a sada su samo raspodelile pozicije. Obe selekcije su trijumfovale, tako da su “galski petlovi” kvalifikacije završili kao prvi, a Turci kao drugi.

Kvota u MaxBetu na to da će Kazahstan ostati neporažen protiv Škotske je 2.38.

Francuska je u Tirani savladala u nedelju Albaniju rezultatom 2:0 (2:0). Sve je bilo rešeno u prvih pola sata. Korentan Toliso je u devetom minutu doneo prednost gostima, a konačan rezultat je u 30. minutu postavio Antoan Grizman.

Turska je takođe osvojila tri boda na gostovanju. Bila je bolja od Andore sa 2:0 (2:0). Oba pogotka postigao je Enes Unal, prvo u 17, pa potom i 21. minutu.

Igra GG je došla samo u Kišinjevu. Domaća Moldavija poražena je od Islanda sa 2:1 (1:0). Bjarnason je u 17. minutu doneo prednost “vikinzima”. Izjednačio je Milinčeanu u 56. minutu, ali to nije dugo trajalo.

U 65. minutu je Sigurdson vratio prednost Islanđanima, a isti igrač je mogao da osigura trijumf malo ranije. U 79. minutu je izveo jedanaesterac, ali nije bio precizan i ostalo je 2:1.