GRUPA H Kijeza srušio prvaka Evrope! (VIDEO)

Branko Sekulovic

,

Kijeza sa saigračima proslavlja pobedonosni gol protiv Čelsija (Foto: Beta/AP)

Sjajnu utakmicu odigrali su u Torinu Juventus i Čelsi. Na kraju je torinska “Stara dama” slavila protiv aktuelnog prvaka Evrope. Bilo je tu svega, lepih poteza, akcija, šansi, ali viđen je samo jedan gol, koji je crno-belima bio dovoljan za slavlje.

LIGA EVROPE U četvrtak Crvena zvezda gostuje Ludogorecu. Meč u Razgradu igra se od 21 čas, a kvota na pobedu srpskog šampiona je 3.10.

Opredelili su se Italijani da svoje šanse vrebaju iz kontranapada, pa je lopta više biloa u nogama fudbalera Čelsija, koji su imali nekoliko ozbiljnijih situacija pred golom Juventusa. Uostalom, posed lopte u prvih 25 minuta bio je čak 71:29 u korist Čelsija! Ipak, na odmor se otišlo sa rezultatom koji je bio aktuelan i na početku meča.

A u nastavku, Juventusu je bilo potrebno svega 10 sekundi da povede! Bernardeski je sjajno uposlio Kijezu, a ovaj pfreciznim udarcem zatresao mrežu Čelsija, za ovacije na stadionu u Torinu. Igrao je Juventus posle toga neku svoju prepoznatljivu igru, nije Čelsi imao tako dobre prilike, ali uzbuđenje je usledilo u 87. minutu, kada je po mišljenju gostiju Danilo u svom šesnaestercu igrao rukom, a kako sudija nije najbolje video tu situaciju, morao je da presudi VAR. A odluka je glasila – nema penala, na razočarenje Engleza.

Poslednje uzbuđenje videli smo u petom minutu nadoknadem kada Haverts nije uspeo da šampionu Evrope ipak donese bod na gostovanju u Torinu…