GRUPA H Naučna fantastika u Londonu, Čelsi od 1:4 do remija!

,

Kvinsi Promes je najavio potop "plavaca" (Foto: Beta/AP)

Gde se “kopljanici” pojave, spektakl je zagarantovan. Dosledni sebi, ostali su i u zapadnom Londonu, u meču kakav odavno nije viđen na Evrppskim terenima: Čelsi – Ajaks 4:4 (1:3)!

Na meču Atalanta – Mančester siti, naša kladionica nudi kvotu 3.60 za igru 2&5+.

Kapiten Dušan Tadić, ovog utorka uveče ne baš na svom, najvišem nivou i saigrači, stekli su ogromnu prednost uz nesebičnu pomoć protivnika. Igrači Čelsija su sa dva autogola iskopali sebi duboku jamu. Prvo je to učinio Abraham, a u tome mu je značajno “pripomogao” odlični Kvinsi Promes.

Ni pet minuta nije prošlo, a Žoržinjo je iz opravdano dosuđenog penala izjednačio. Ipak, bio je to samo uvod u “ludnicu”.

Hakim Zijeh je igrao meč života. Najpre je bio asistent Promesu za vođstvo, a potom sjajan izvođač “skraćenog kornera”. Gađao je u gol, pogodio stativu, a lopta se od lica Kepe Arizabalage odbila u mrežu.

Činilo se da je sve rešeno posle deset minuta u nastavku kada je Zijeh još jednom majstorijom omogućio Doniju van de Beku da pogodi za velikih 4:1.

Čini se da Ajaks ne ume da privede dobijen meč kraju. Zbog toga se proletos nije plasirao u finale Lige šampiona, a slično je viđeno i u Londonu. Jer, sve što je viđeno u poslednjih pola sata, graniči se sa naučnom fantastikom.

Aspilikueta je najpre smanjio, a pet minuta kasnije desila se nestvarna situacija. U istom napadu, fudbaleri Ajaksa dobili su dva crvena kartona. Najpre Blind, opravdano. Međutim, posle njegovog starta sudija Roki je pustio prednost, lopta je napucala Veltmana u ruku. Bio je to penal i još jedno isključenje za igrača holandskog tima!

Žoržinjo je ponovo bio siguran penaldžija, a sa dvojicom igrača manje, Ajaks nije dugo izdržao. Mladi Ris Džejms je izjednačio. Uskoro je Aspilikueta pogodio za potpuni preokret, ali je Roki posle VAR konsultacije, poništio taj pogodak.

Čak i sa dvojicom igrača manje, Ajaks je mogao do pobede. Tadić je “promešao” odbranu domaćina, Alvarez je šutirao iz dobre pozicije, a Arizabalaga uspeo da se iskupi. U završnim minutima, zablistao je golman “kopljanika” Andre Onana. S dve sjajne intervencije, sprečio je senzacionalan preokret.

U dubokoj senci meča na Stamford Bridžu bile su sve ostale utakmice, pa i ona na “Mestalji”. Tamo je Valensija iz minusa na poluvremenu uspela da stigne do izuzetno vredne, vrlo ubedljive pobede i odlične pozicije pred poslednja dva kola. “Slepi miševi” su u finišu za osam minuta postigli čak tri gola!

GRUPA H

Čelsi – Ajaks 4:4 (1:3)

(Žoržinjo 5. penal, 71. penal, Aspilikueta 63, Džejms 74 – Abraham 2. autogol, Promes 20, Arizabalaga 35. autogol, Van de Bek 55, ck. Blind 68, ck. Veltman 69)

Valensija – Lil 4:1 (0:1)

(Pareho 66. penal, Sumaoro 82. autogol, Kondogbija 84, Tores 90 – Osimen 25)