GRUPA H “Sveci” se mučili, ali su Kean i fantastični Navas pokorili Istanbul

,

Bilo je neizvesno, ali iznenađenje je ipak izostalo. Fudbaleri Pari Sen Žermena su u sredu kao gosti savladali Bašakšehir u 2. kolu Lige šampiona sa 2:0 (0:0).

LIGA EVROPE: Kvota u MaxBetu na pobedu Crvene zvezde protiv Libereca je 1.80.

Prvak Turske je igrao veoma dobro, nije se uplašio renomiranog rivala i pokazao mu je zube. Gledali smo napade na obe strane terena u Istanbulu, u nekoliko navrata su se istakla oba golmana, i Gunok i Kejlor Navas, ali u prvih sat vremena nije bilo golova.

Vodećem golu je u tom periodu bliži bio domaćin. U 16. minutu je Višća šutirao, a lopta se odbila od jednog igrača i prošla malo pored leve stative. Potom je u 26. minutu Rafael sjajno šutirao, a Navas maestralno odbranio.

Na drugoj strani, najbolju priliku je na samom početku drugog poluvremena propustio Pablo Sarabija, posle lepe asistencije Kilijana Mbapea. Malo je nedostajalo da Višća u 57. minutu kazni taj promašaj, ali je Navas ponovo fenomenalno intervenisao.

Kada nije mogao do gola iz igre, prvak Francuske je morao da se osloni na prekide. U 64. minutu je Mbape savršeno izveo korner, a Mojze Kean je bio najviši u skoku i preciznim šutem glavom je poslao loptu daleko od Gunoka.

Nije vođstvo gostiju obeshrabrilo tim iz Istanbula. Bašakšehir je bio blizu izjednačenja u 71. minutu, kada je Deniz Turuč snažno šutirao, ali je ponovo Navas bio briljantan.

Svu dilemu je otklonio Kean novim golom u 79. minutu. Asistent je ponovo bio Mbape.

Posle tog gola u igru je ušao i srpski reprezentativac Danijel Aleksić, umesto Turuča, ali nije uspeo da donese uzbudljivu završnicu. PSŽ je lako sačuvao prednost i došao do prva tri boda u novoj sezoni u Ligi šampiona.