ŠPANIJA

Gudelj zvanično u Ligi šampiona, ali se ne odriče ni trona

,

Nemanja Gudelj (Foto: Starsport)

Sevilja je i matematički osigurala mesto u Ligi šampiona, ali je petom uzastopnom pobedom zadržala i priključak za vrhom tabele. Ekipa Nemanje Gudelja slavila je u andaluzijskom derbiju protiv Granade – 2:1 (1:0).

Španija 2: Na meču Valjekano – Albasete, naša kladionica nudi kvotu 2.60 za igru 1-1.

Reprezentativac Srbije je počeo među rezervama i po nekoj čudnoj preciznosti trenera Lopetegija, na teren je kročio u 86. minutu, što je minulih nedelja bilo gotovo pravilo. Domaćin je poveo golom Rakitića iz penala, a prednost je duplirao Okampos posle skoro 20 minuta u drugom delu meča. Veteran Roberto Soldado je pogorkom s bele tačke uneo neizvesnost, ali Granada pak nije uspela da izndgne poraz.

Selta privodi kraju mnogo mirniju sezonu nego što je bila prošla, kada se jedva sačuvala ispadanja. Aspas je pogodio za uvodnu prednost, Muriljo udvostručio, a gost iz Pamplone smanjio iz penala. Bio je to prvi poraz Osasune posle tri vezana trijumfa i prva pobeda Selte posle tri kola u kojima je osvojila samo bod.