H GRUPA Het-trik Dibale, Argentinac sam pobedio Jang Bojs! (VIDEO)

Zoran Kecman

,

Postigao het-trik: Paolo Dibala je imao svoje veče u Ligi šampiona (Foto: Beta/AP)

Fudbaleri Juventus zabeležili su i drugu pobedu u ovoj sezoni Lige šampiona. Prvak Italije je bez većih problema savladao ekipu Jang Bojsa sa 3:0 i tako pokazao da će ove godine igrati značajnu ulogu u elitnom takmičenju UEFA.

Veče je obeležio sjajni napadač torinske ekipe, Argentinac Paulo Dibala koji je postigao het-trik, a po šansama, mogao je postići bar pet golova i osamiti se na čelu liste strelaca u takmičenju. Jang Bojs slab, nemoćan, a u timu iz Berna do 71. minuta igrao je bivši reprezentativac Srbije Miralem Sulejmani.

Juventus je veoma brzo stigao do željenog gola. Igrao se peti minut kada je defanzivac Leonardo Bonući poslao dubinsku loptu u kazneni prostor Švajcaraca, na pravom mestu se našao Paulo Dibala kojem nije bilo teško da zatrese mrežu.

Mogao je Dibala do pogotka i u 20. minutu. Bernardeski ga je sjajno uposlio, usledio je šut po sredini gola, ali je golman Fon Balmos zaustavio udarac.

Ipak, 13 minuta kasnije, mreža Jang Bojsa ponovo se zatresla. Blaz Matuidi je snažno šutirao sa 20 metara, golman gostiju je odbio loptu, na nju je natrčao Dibala i plasirao je u mrežu.

Argentinac je u glavnoj ulozi bio i u drugom delu. U 48. minutu imao je veliklu priliku za het-trik, izbio je posle asistencije Bernardeskija u izglednu poziciju, ali je iskosa sa desne strane šutirao i pogodio stativu.

Minut kasnije, sporna situacija. Dibala je pao u kaznenom prostoru, utisak je da je sudija Karašev mogao da pokaže i na belu tačku, ali je samo odmahnuo rukom da se igra nastavi.

Konačan rezultat postavljen je u 69. minutu. Posle kombinacije navalnog reda Juventusa, lopta je došla do Kvadrada koji je poslao u peterac, na nju je uklizao Dibala i smestio je iza leđa golmana Jang Bojsa.

U 78. minutu drugi žuti karton dobio je Mohamed Ali Kamara, pošto je rukom u lice udario Dibalu, pa je morao u svlačionicu. Juventus je u 80. minutu imao veliku šansu i za četvrti gol, ali se nisu najbolje snašli Kedira i Bonući.

JUVENTUS – JANG BOJS 3:0 (2:0)

Stadion: Juventusa. Sudija: Sergej Karašev (Rusija) . Strelac: Dibala u 5, 33. i 69. minutu.

JUVENTUS: Šćešnji, Barzalji, Bonući, Benatija, Kvadrado, Sandro, Pjanić (od 70. Kedira), Matuidi (od 46. Čan), Bernardeski, Dibala, Mandžukić (od 78. Kin).

JANG BOJS: Fon Balmos, Šik, Kamara, Fon Bergen, Benito, Fašnaht (od 71. Asale), Sov, Sanogo (od 46. Lauper), Bertone, Sulejmani (od 71. Ngamaleu), Oro.