NEMAČKA

HALAND SRAVNIO BERLIN Dortmund gubio na poluvremenu, pa ubacio Herti pet golova

,

Erling Haland je četiri puta dao gol Aleksanderu Švolovu (Foto: Beta/AP)

Čitavo jedno poluvreme je bilo potrebno fudbalerima Borusije iz Dortmunda da se oporave od poraza u Der Klasikeru u prošlom kolu. Herta je to u subotu iskoristila i na poluvremenu je vodila sa 1:0. Ipak, “milioneri” su se razgoropadili u drugom poluvremenu i na kraju su slavili sa 5:2!

BUNDESLIGA: Kvota u MaxBetu na pobedu Frajburga protiv Majnca je 2.00.

Apsolutni junak večeri bio je norveški golgeter Erling Haland. On je protiv Herte postigao čak četiri gola! Na poluvremenu je berlinski klub vodio golom Kunje u 33. minutu, ali izgleda da je Lusijen Favr znao da motiviše svoje izabranike tokom pauze. U nastavku su gosti bili sjajni.

Već u 47, pa odmah potom i u 49. minutu Haland je doneo preokret. Prvi posle asistencije Emrea Džana, a drugi na dodavanje Džulijana Branta. Herta nije znala šta ju je snašlo.

Uspeo je domaćin malo da se konsoliduje, ali samo na nekih desetak minuta. Kada je u 62. minutu Haland kompletirao het-trik, bilo je jasno da bodovi idu u Dortmund.

U 70. minutu se u strelce upisao i sjajni Rafael Gerero, a samo je sitnu nadu vratio Herti Kunja da mogu do boda. On je bio strelac u 79. minutu iz penala.

Međutim, kako su gosti krenuli sa centra, tako su odigrali sjajnu akciju, a rezervista Belingem je proigrao Halanda, koji je po četvrti put na meču savladao Švolova. Tako je postavio konačnih 5:2.