MaxBet Sport

Ovo je pojednostavljena verzija strane. Idi na originalni članak.

Hapoel potpisao Blata, pa ga odmah šalje na pozajmicu – otvara li se put ka Zvezdi?

Jago dos Santos na meti kritika (photo by Luka Milosavljevic/STARSPORT ©)

Tamir Blat novi je košarkaš Hapoela iz Tel Aviva, ali po svemu sudeći neće obući dres izraelskog evroligaša u narednoj sezoni.

Prema pisanju izraelskih medija, 29-godišnji plejmejker potpisao je trogodišnji ugovor vredan 1,6 miliona evra po sezoni, ali će zbog velike konkurencije u timu Dimitrisa Itudisa biti prosleđen na pozajmicu.

Hapoel na spoljnim pozicijama već ima Vasilija Micića, Tomaša Satoranskog, Antonija Blejknija, Kadina Karingtona, Elajdžu Brajanta, kao i iskusne Bara Timora i Džoa Enisa, zbog čega za Blata trenutno nema dovoljno prostora u rotaciji.

Top 10 slobodnih igrača Evrolige: Koga biste voleli u Zvezdi ili Partizanu?

Da li bi značio Crvenoj zvezdi?

Takav rasplet mogao bi da bude zanimljiv i Crvenoj zvezdi, koja se prethodnih dana dovodila u vezu sa izraelskim reprezentativcem. Sada, kada je njegov status mnogo jasniji, ostaje da se vidi da li će crveno-beli pokušati da iskoriste priliku i dovedu iskusnog organizatora igre.

Blat je prošle sezone u dresu Makabija u izraelskom prvenstvu prosečno beležio 9,6 poena i 4,5 asistencija, dok je u Evroligi imao učinak od 7,1 poena, 5,2 asistencije i 1,8 skokova po utakmici.