ŠPANIJA

Hetafe prekinuo seriju poraza, Maksimović bolji od Račića

,

Fudbaleri Hetafea (Foto: Beta/AP)

Hetafe retko postiže više od jednog, najviše dva gola. Red je bio da neko plati ceh, a to je bila Valensija, za kraj užasne serije – 3:0 (1:0).

Na meču Kadiz – Betis, naša kladionica nudi kvotu 2.40 za igru 1X&2+.

Od prvog minuta u predgrađu Madrida, na terenu su se našli Nemanja Maksimović i Uroš Račić, u direktnoj borbi na sredini terena. Ta bitka bila je egal do 39. minuta, kada je Arambari doneo prednost domaćinu. Mata je u 55. duplirao prednost, a Karles Alenja, dete Barselone, stavio tačku na meč. Valensija je od 51. minuta bila sa igračem manje, zbog direktnog isključenja Dijahabija.

Bila je to prva pobeda Hetafea posle čak četiri vezana poraza, za izlazak iz opasne zone. Sada je ta ekipa na tabeli izjednačena sa “slepim miševima. Maksimović je odigrao ceo meč, Račića je u 68. minutu zamenio nekadašnji Zvezdin dželat Kevin Gameiro.