HOLANDIJA Osam golova u Herenvenu, remi Fejenorda

Zoran Kecman

,

Fudbaleri Fejenorda osvojili su bod na gostovanju AZ Alkmaru u 5. kolu prvenstva Holandije, pa je njihov zaostatak za vodećim Ajaksom (15) i PSV-om (13) pet, odnosno tri boda.

Albert Gudmundson je doneo prednost AZ Alkmaru u petom minutu, ali je Stiven Berghuis u 40. minutu izjednačio na 1:1 i ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat ovog meča.

Popodne u Erdiviziji je obeležio susret u Herenvenu između Herenvena i Heraklesa u kojem je postignuto čak osam golova, a gosti su slavili sa 5:3.

Herakles je poveo u 12. minutu preko Dalmaua, da bi Lamers izjednačio u poslednjim sekundima prvog dela.

Duarte je u 48. minutu donepo novu prednost gostima, ali ona je trajala svega pet minuta lada je Lamers iz jedanaesterca zatresao mrežu.

Peterson u 63. minutu je postigao gol za vođstvo Heraklesa od 3:2, izjednačio je na 3:3 Torsbi u 67. minutu, da bi do kraja gosti još dva puta zatresli mrežu, preko Petersona u 72. i Osmana u 88. minutu.