LIGA EVROPE

Holanđanin besan na srpskog arbitra, jer je dosudio protivniku čak tri penala

,

Trener Fejenorda Dik Advokat i sudijska trojka iz Srbije (Foto: Beta/AP)

Drugo kolo Lige Evrope, koje je odigrano u četvrtak, između ostalih je obeležila i utakmica Fejenorda i Volfsburgera. Austrijski tim je slavio u Roterdamu sa 4:1, a tri gola je postigao iz jedanaesterca.

PRVENSTVO MAĐARSKE: Kvota u MaxBetu na pobedu Fehervara protiv Ferencvaroša je 2.50.

Glavni sudija na tom meču bio je srpski arbitar Srđan Jovanović, a napadač Fejenorda Stiven Bergojs je bio ljut na njega.

– Mislim da su barem jedan, a možda i dva penala, prestrogo dosuđena. Pogotovo tu mislim na treći. Kod prva dva smo dali povoda sudiji da ih svira. Nema VAR-a u Ligi Evrope, pa odluke ne mogu da se promene. Ipak, nismo poraženi zbog sudije, mada je imao veliki uticaj na utakmicu – kazao je Bergojs, koji je u 54. minutu uspeo da postigne gol za 2:1, ali Holanđani nisu izbegli poraz.

Jedan od penala je u pogodak pretvorio nekadašnji napadač Crvene zvezde Dejan Joveljić, koji je u Volfsburgeru kao pozajmljeni igrač Ajntrahta iz Frankfurta.

Trener Fejenorda Dik Advokat, nekadašnji selektor Srbije, bio je blaži prema Jovanoviću od Bergojsa.

Sami smo krivi. Možemo da se ljutimo na sudiju i zaista imamo razloga za to, ali problem je kako smo ušli u utakmicu i odigrali prvo poluvreme. Sudija nam je dodatno otežao posao, međutim, nismo izgubili zbog njega. Izgubili smo zbog nas samih. Nema svrhe od svaljivanja krivice na sudiju. Izgubili smo, nismo igrali dobro. U drugom poluvremenu smo bili bolji, izgledali smo kao ekipa koja želi da pobedi. Biće teško sada prezimeti u Evropi, ali smo i dalje u igri – poručio je Advokat.