NEMAČKA

HRABROST SE ISPLATI Štutgart oteo Borusiji bod golom iz penala u 96. minutu

,

U jednom od derbija 16. kola Bundeslige, fudbaleri Štutgarta i Borusije iz Menhengladbaha su u subotu podelili bodove – 2:2 (0:1).

BUNDESLIGA: Kvota u MaxBetu na pobedu Bajerna protiv Frajburga je 1.25.

Povratnik iz Cvajte je ponovo pokazao zube i, kao uostalom i tokom čitave sezone, hrabro i visoko napao favorizovanog rivala. Ovog puta mu se to umalo obilo o glavu, pošto je visok presing Borusija iskoristila da postigne dva pogotka. To joj je ovog puta bilo dovoljno samo za jedan bod.

U jeku napada Štutgarta, Menhengladbah je stigao do vođstva u 35. minutu. Hrvatski internacionalac Borna Sosa je doneo lošu odluku prilikom intervencije, posle kontranapada gostiju, skrivio je jedanaesterac, a Lars Strindl je bio precizan.

Štutgart je izjednačio u 58. minutu. Sosa je centrirao sa levog krila, a Nikolas Ivan Gonzales se lepo bacio i glavom je pogodio za 1:1. Ipak, taj rezultat je stajao na semaforu samo tri minuta.

Toliko je bilo potrebno da posle jednog auta na sredini terena i visokog presinga “švaba”, Strindl pošalje loptu u prostor, daleko iza leđa odbrane Štutgarta. Denis Zakarija je demonstrirao brzinu, pobegao čuvarima i potom pogodio za 2:1.

Delovalo je da će se iskusni “ždrepci” odbraniti do kraja utakmice, ali to se ipak nije desilo. U 95. minutu je Saša Kalajdžić srušen u šesnaestercu, a sudija Feliks Brih je posle gledanja snimka pokazao na belu tačku. Silas Vamangituka je preuzeo odgovornost i bio precizan za konačnih 2:2.