REPREZENTACIJE

Hrvatska sve bliža Evropskom prvenstvu, u igri je i Severna Makedonija!

,

Balaš Džudžak i Borna Barišić u duelu (Foto: Beta/AP)

Fudbalska reprezentacija Hrvatske napravila je u četvrtak veliki korak ka plasmanu na Evropsko prvenstvo, pošto je u Splitu savladala Mađarsku sa 3:0 (3:0). Aktuelni vicešampion Sveta je sav posao završio u prvom poluvremenu.

Kvota u MaxBetu na trijumf FMP Železnika protiv Mege je 1.33.

Luka Modrić je otvorio Mađare već u 5. minutu, što je bio šok od kojeg gosti nisu mogli da se oporave. U 24. minutu je Bruno Petković duplirao prednost na asistenciju Anta Rebića, a isti igrač je u 42. minutu povećao na 3:0.

Mogao je rezultat da bude i ubedljiviji, ali je Ivan Perišić u 55. minutu promašio jedanaesterac. Posle toga su gosti ostali sa igračem manje, pošto je iskljulen Klejnhajsler. Hrvati već u nedelju gostuju Velsu, a tada bi mogli da overe vizu za Evropsko prvenstvo.

Tamo bi mogli da gledamo i Severnu Makedoniju, koja je ostvarila ogromnu pobedu protiv Slovenije sa 2:1 (0:0). Kažemo ogromnu, pošto su sada naše južne komšije došle u situaciju da se u poslednja tri kola gotovo ravnopravno bore sa Poljskom i Austrijom za jedno od prva dva mesta.

Meč u Skoplju je rešio Elmas sa dva gola, u 50. i 68. minutu. Slovenci su preko Iličića stigli samo do počasnog pogotka u nadoknadi vremena, i to sa bele tačke.