Idealan početak karijere Srbina na Farskim Ostrvima – sa dva gola doneo prvu pobedu!

,

Uroš Stojanov (Foto: Privatna arhiva)

Karijera na Farskim Ostrvima nije mogla da počne bolje po srpskog fudbalera Uroša Stojanova. U prvom meču za IF Fuglafjordur postigao je dva gola i rešio je utakmicu.

PRVENSTVO BELORUSIJE: Kvota u MaxBetu na trijumf Šahtjora iz Soligorska protiv Vitebska je 1.60.

Na premijeri nove sezone Fuglafjordur je kao gost savladao Skalu sa 2:1 (1:0), a ovaj meč je apsolutno protekao u znaku 31-godišnjeg napadača iz Kikinde, koji je na Farska Ostrva stigao ove sezone iz Tajladna.

Bivši igrač Donjeg Srema i Radničkog iz Pirota je prvi od dva pogotka postigao u 21. minutu. Fuglafjordur se ipak nije zaustavio na tome, a Stojanov je duplirao prednost u drugom poluvremenu. Konkretno u 56. minutu.

Do kraja meča je Skala uspela samo da smanji zaostatak. Strelac je bio Kalsberg u 83. minutu. Pored junaka meča, čitav duel za goste su odigrali i Filip Đorđević i golman Miloš Budaković.

Intervju sa Stojanovim ste inače imali priliku da pročitate na stranicama MaxBet Sporta u subotu, pošto smo vam upravo uz njegovu pomoć najavili početak šampionata Farskih Ostrva.

U ostalim mečevima prvog kola najveće iznenađenje je priredio B36. On je kao gost savladao aktuelnog prvaka KI Klaksvik sa 2:0 (0:0).