Pehovi sa povredama su sastavni deo karijere. Bitno je da su uspešno sanirane, a da je Milan Majstorović odigrao poslednju takmičarsku utakmicu za Dinamo iz Moskve. Bio je na više od 18 meseci. Prošlo je godinu i po dana od kako je nastupao u plavom dresu.
Prvo su mu stradali ukršteni ligamenti, a zatim je imao i ARS sindrom, koji ga je zbog velikog bola odvojio od ekipe. Taman je uhvatio zalet, nastupao je standardno i pokazao je da poseduje potencijal.
U novembru 2025. godine, kada je prošlo više od godinu dana pauze, klupski lekar Aleksandar Rodionov je istakao da će zbog srpskog defanzivca morati da se konsultuje sa evropskim kolegama, oko načina lečenja. Početkom ove godine bivši igrač Vojvodine je počeo sa treninzima, ali je tek četiri i po meseca kasnije bio je spreman za takmičarsku utakmicu.
Proveo je 45 minuta na terenu protiv Sočija. Osećao se dobro i biće mu povećavana minutaža u naredna četri kola. Sada bi bilo sjajno za njega, ali i reprezentaciju Srbije da izbegne probleme i uhvati kontinuitet do kraja sezone.
Majstorović je bio stub kadetske selekcije Srbije koja je stigla do polufinala Evropskog prvenstva. To mu je donelo transfer u Dinamo za 1,2 miliona evra. Našao se i na spisku nekadašnjeg selektora Dragana Stojkovića pre povrede, tako da nema sumnje da će biti u fokusu Veljka Paunovića. Ugovor sa Dinamom mu ističe u junu 2027. godine, a između dve sezone su planirani razgovori da se saradnja produži. Dobra opcija za igrača da ponovo bude standardan i pokaže se u pravom svetlu.