Inđija razbila Dinamo, Sremci su posle osam godina pred elitom!

,

Dragan Antić, trener Dinama (Foto: Starsport)

Posle osam godina, Sremci su pred povratkom u srpsku fudbalsku elitu. U prvom meču baraža za jedino upražnjeno mesto u Superligi, Inđija je ubedljivo savladala Dinamo iz Vranja – 3:0 (1:0).

Crvena zvezda i Partizan igraju u četvrtak od 19.00 finalni meč Kupa Srbije. Naša kladionica nudi kvotu 3.70 za igru GG4+.

Osim veoma dobre igre domaćina, meč je, poput mnogih u minuloj sezoni, obeležio trener Vranjanaca Dragan Antić. Posle crvenog kartona njegovom igraču Macukasu u 52. minutu, “Recko” je ušao u verbalni okršaj sa sudijom Vasićem i odmah mu je pokazan put na tribine. Arbitar mu se “zamerio” već u četvrtom minutu, kada je zbog preranog ulaska gostujućih igrača u šesnaesterac, ponovio penal koji je Lakić odbranio. Iz drugog pokušaja, Ivan Rigač je bio siguran.

Antić je već u 21. minutu povukao nesvakidašnji potez. Nezadovoljan izdanjem izabranika, izvršio je izmenu i umesto Veškovca na teren poslao Nedeljkovića.

To, ipak, nije pomoglo Vranjancima. Samo minut posle rane izmene , domaćin je duplirao prednost. Strelac je bio Srđan Dimitrov posle dodavanja Alekse Andrejića.

Tačka je stavljena već posle pola sata igre. Nikola Dimitrijević je rutinski poslao loptu u mrežu.

Dinamo je do kraja utakmice imao prilike da izbori povoljniji rezultat, ali mogla je i Inđija do ubedljivije prednosti. Revanš će biti odigran u nedelju u Vranju.