REPREZENTACIJE

IRCI STALI NA KORAK DO SENZACIJE Ronaldo doneo Portugalcima pobedu u 96. minutu! (VIDEO)

Branko Sekulovic

,

Golman Bazunu zaustavlja udarac Ronalda sa bele tačke (Foto: Beta/AP)

Tako malo je nedostajalo da dočekamo lepe vesti iz Portugalije, gde je do 8i9. minuta republika Irska vodila sa 1:0. Ali, na scenu je stupio kristijano Ronaldo koji je prvo izjednačio, a u šestom minutu nadoknade doneo Portugaliji tri boda koja. Šteta, mogli su “orlovi” da dobiju neočekivani vetar u leđa i prednost u borbi za prvo mesto u grupi.

KVALIFIKACIJE Švedska dočekuje Španiju, a kladionica MaxBet nudi kvotu 4,80 na pobedu domaćina

Portugalci su od početka zaigrali napadački, a prvu i svakako najbolju priliku imali su u 15. minutu. Sudija Jug pokazao je na belu tačku, zatim je svoju odluku proveravao na VAR-u ali promene nije bilo, Portugalija je imala penal. Loptu je uzeo, a ko drugi nego Kristijano Ronaldo, šutirao, a golman Iraca Bazunu sjajnom intervencijom sačuvao svoj gol.

Mogli su Portugalci u 28. minutu ipak do gola, kada je Žota imao sjajnu šansu, ali ostalo je 0:0. Kako se poluvreme bližilo kraju, kod domaćina se osećala sve veća nervoza, dok su sa druge strane Irci disciplinovano izvršavali ono što se od njih očekivalo. I vrebali su svoj trenutak i dočekali ga u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Korner za Republiku Irsku izveo je Džejmi MekGrat, a u šesnaestercu je najviše skočio Džon Egan i na iznenađenje šokiranih domaćih fudbalera, savladao golmana Patrisija – 0:1.

U nastavku su Portugalci dodali gas, napadali su u nameri da što pre dođu do izjednačenja. Pokušao je Bruno fernandeš u 55. minutu, ali je bio neprecizan. Baš kao i Bernardo Silva 20 minuta kasnije…

A onda je na scenu stupio Ronaldo. Prvo je minut pre isteka regularnog vremena izjednačkio rezultat, a odmah posle tog gola sudija je pokazao da će se igrati još pet minuta. međutim, Portugalci su u 93. minutu tražili novi jedanaesterac, sudija je ponovo konsultovao VAR, sve se odužilo, pa se umesto predviđenih pet, igralo sedam minuta a u šestom minutu nadioknade Ronaldo postiže novi gol, za veliko slavlje svojih saigrača i navijača…

U drugoj utakmici naše grupe, Luksemburg, sa kojim se “orlovi” sastaju u subotu, pobedio je selekciju Azerbejdžana. Posle prvih 45 minuta imao je domaćin prednost od 2:0 koju su doneli Pinto u 8. i Rodrigez u 28. minutu. Moglo je u Luksemburgu da bude još golova, ali do poluvremena su mreže mirovale.

U nastavku Azerbejdžan je preuzeo inicijativu i u 67. minutu Mahmudov donosi rezultatsku neizvesnost.

GRUPA A

Portugalija – Republika Irska 2:1 (0:1)

(Ronaldo 89, 90+6 – Egan 45)

Luksemburg – Azerbejdžan 2:1 (2:0)

(Konklaveš Pinto 8, Rodrigez 28 – Mahmudov 67)

MOĆNI PIKSIJEVI “ORLOVI” Srbija razbila Katar, dala četiri gola, mogla makar još toliko! (VIDEO)