ITALIJA MELJE Autogol, pa klasičan nokaut (VIDEO)

Branko Sekulovic

,

Ćiro Imobile postigao drugi gol za Azure (Foto: Beta/AP)

Postignut je prvi gol na Prvenstvu Evrope, Italija je povela protiv Turske sa 1:0 u 53. minutu, a da niko od italijanskih fudbalera nije zatrseao mrežu golmana Čakira!

Štoper Juventusa Merih Demiral biće upisan kao “strelac” prvog gola na šampionatu Starog kontinenta. Lokateli je prošao po strani, Meras se sapleo što je Italijanu ostavilo prostor za dobar centaršut. Lopta je u petercu pogodila Demirala u grudi i završila iza leđa iznenađenog golmana Čakira.

Posle svega viđenog u dotadšnjem delu utakmice, vođstvo Azura je potpuno zasluženo. Počeli su Turci posle toga sve više da greše pa je samo bilo pitanje trenugtka kada će se mreža Čakira i drugi put zatresti.

I to se dogodilo u 66. minutu kada je Ćiro Imobile u svom stilu pokupio jedan otpadak i savladao golmana Turske za 2:0. Raspala se igra Turaka posle tog gola, a u 79. minutu Lorenco Insinje je stavio tačku na bilo kaku dilemu o pobedniku…