ITALIJANI SILNO KRENULI Azuri Turcima brojali do 3 (VIDEO)

Branko Sekulovic

,

Lorenco Insinje proslavlja treći gol Azura u duelu sa Turskom (Foto: Beta/AP)

Reprezentacija Italije silovito je počela Prvenstvo Evrope. Izabranici Roberta Manćinija slavili su u premijernom duelu Grupe A protiv Turske sa ubedljivih 3:0 (0:0) i tako istakli ozbiljnu kandidaturu za titulu prvaka Evrope. Trebalo je Azurima nešto više od 50 minuta da počnu stvari da postavljaju na svoje mesto, a kada je mašinerija proradila, Turcima spasa nije bilo.

NBA: Naša kladionica nudi kvotu 2.05 za pobedu Atlante nad Filadelfijom.

Mogla je Italija da vodi i posle prvih 45 minuta, bilo je prilika, imao je Imobile dobru već na početku meča, zatim i Kjeza, ali je mreža Čakira ostala mirna. Tražili su Azuri u tri navrata da sudija pokaže na belu tačku, međutim, dva puta je VAR presudio da nije bilo namernog igranja rukom, što je od strane Italijana propraćeno negodovanjem, jer je ruku na srce makar u jednoj situaciji mogao da bude dosuđen jedanaesterac. Što se Turaka tiče, igru su bazirali na disciplinovanoj defanzivi, vrebali su šanse iz kontranapada, a možda su najbliži bili golu u 35. minutu, kada je Burak Jilmaz namučio Donarumu.

U nastavku meča već u 53, minutu štoper Juventusa Damiral zatresao je sopstvenu mrežu i to je bio početak kraja Turaka. Berardi je uputio centaršut, Turčin je loptu zahvatio grudima i savladao svog golmana za nevericu turskih, a neizmernu radost malobrojnijih italijanskih navijača.

U 66. minutu Ćiro Imobile je u svom stilu iskoristio jedan otpadak i duplirao prednost Azura. Posle tog gola igra turske selekcije se potpuno raspala pa je samo bilo pitanje trenutka kada će Čakir i treći put kapitulirati.

To se dogodilo u 79. minutu kada se u strelce upisao i Insinje pa su Azuri mirno priveli kraju meč pred 17.000 navijača na rimskom “Olimpiku”, na kojem je, kako smo već istakli, ipak bilo mnogo više onih koji su navijali za igrače u crvenim dresovima. Ali, na kraju su tužni napustili rimski stadion, a Italijani su već počeli polako da razmišljaju o nokaut fazi takmičenja.

U drugoj utakmici A grupe u subotu se od 15.00 časova na Olimpijskom stadionu u glavnom gradu Azerbejdžana Bakuu sastaju Švajcarska i Vels.