IZNENAĐENJE U LA LIGI Almerija srušila Barselonu, Babić “uhapsio” Levandovskog! (VIDEO)

Branko Sekulovic

,

Fudbaleri Almerije slave gol Turea u meču sa Barsom (Foto: Beta/AP)

Lider La Lige Barselona je u 23. kolu doživela iznenađujući poraz na gostovanju u Almeriji 1:0! Ekipa našeg reprezentativca Srđana Babića, koji je sjajno odigrao ceo meč, slavila je golom Turea u 24. minutu.

Argentina: Na meču River Plejt – Arsenal Sarandi, naša kladionica nudi kvotu 2.10 za igru 1&D3+.

Prvi put od 16. oktobra prošle godine Barselona je doživela poraz u La Ligi, a takođe i vezala dve utakmice bez pobede. Ovo je ujedno i prvi put ove sezone da je ekipa koju vodi Ćavi doživela dva uzastopna poraza. Velika opomena i zbog trke za titulu, jer je Barsa imala priliku da ode na +10, a ovako je čak Real i smanjio zaostatak na tabeli. Doduše i dalje je velikih +7.

Katalonci prvi put ove sezone u ligi nisu postigli gol, iako su uputili čak 13 šuteva. Ali od tih 13 samo jedan je išao u okvir, tako da se može reći da je ta inicijativa, koja se takođe ogleda i u 72% poseda bila prilično jalova.

Katalonci su demonstirali napadačku nemoć, ali i naivnost u defanzivi. To se pre svega ogledalo kroz ključnoj situaciji na meču iz 24. minuta, kada su Luis Suarez i strelac jedinog gola El Bilal Ture nadmudrili kompletnu poslednju liniju katalonskog giganta. Napadač iz Malija je potom sam istrčao pred Marka Andrea ter Štegena i snažnim udarcem od prečku zakucao loptu u protivničku mrežu.

Ogroman posao sa druge strane odradio je štoperski tandem Srđan Babić – Rodrigo Eli, koji je u ogromnoj meri zaslužan za to što je Robert Levandovski bio prilično bezopasan po gol Martineza. Obojica su dobila gotovo sve vazdušne duele sa protivničkim igračima i sigurno najzaslužniji što su gostijući igrači samo jednom pogodili okvir gola.

Fudbaleri Đirone nastavljaju sa dobrim partijama i u okviru 23. kola La Lige rezultatom 3:2 savladali su Altetik Bilbao kao gosti na “San Mamesu”. Već u 19. minutu tim trenera Mičela imao je velikih 2:0. Aleš Garsija je u četvrtom minutu doveo goste u vođstvo, a 15 minuta kasnije Oskar de Markos postiže autogol i duplira prednost Đirone. Berćiće je posle pasa Munijaina smanjio vođstvo gostiju u 35. minutu, a u nadoknadi vremena posle slobodnog udarca lopta je pogodila Mikela Vesgu u glavu i promenila smer, te donela Đironi vođstvo 3:1. Do kraja utakmice uspeo je domaćin da smanji prednost preko 36-godišnjeg Raula Garsije, ali do boda Bilbao nije mogao.

Selta je na svom terenu bila ubedljiva protiv Valjadolida 3:0, a prvi gol u dresu tima iz Viga postigao je Haris Seferović. Iskusni švajcarski reprezentativac doneo je prednost svom timu u 17. minutu, a Gabrijel Veiga, asistent kod prvog pogotka, u 32. minutu duplirao je vođstvo domaćina, a u 64. minutu postavio je konačan rezultat drugim golom u sezoni.

LA LIGA, 23. kolo

Elče – Betis 2:3 (2:0)

(Fidel 7. penal, Boje 9 – Iglesias 65. penal, Miranda 68, Vilijan Žose penal 90+5)

Espanjol – Majorka 2:1 (1:1)