
Pred nama je jedan od najvećih derbija na svetu – popularni „El Klasiko“. Barselona će na megdan Realu na „Santjago Bernabeu“, a prva zvezda katalonskog giganta Lamin Jamal odlučio je da ionako naelektrisanu atmosferu uoči nedeljnog susreta (16 sati i 15 minuta) dodatno začini.
Naime, zvanično najbolji mladi igrač na svetu je, gostujući u emisiji Đerara Pikea „Liga kraljeva“, indikretno poručio da Real Madrid krade. Pike kroz ovu emisiju želi da približi fudbal najmlađim, iako važe neka druga pravila (igra se sedam na sedam, gol može da vredi duplo, itd.), a Jamal u ovoj Jutjub zabavi zastupa klub La Kapital, dok poznati influenser i veliki navijač Reala Ibai Lanos zastupa Porsinos.
Kada je Barisno čudo od deteta upitano da li je Porsinos ekvivalentan „Blankosima“ u realnom životu, Jamal je odgovorio:
– Da, kradu, kukaju, to je ono što rade.
Lanos mu je potom direktno postavio pitanje, da li Real krade, pa je krilni napadač Katalonca ostao rezervisaniji, ali se po gestikulaciji u tom momentu moglo zaključiti da Lamin misli ono što je koji trenutak ranije izgovorio.
– Dobro, hajde da vidimo, videćemo – poručio je Jamal, da bi Đerar Pike dodao:
– O tome se ne diskutuje.
„VEĆ SAM IM DAO GOL, NISI VALJDA ZABORAVIO?“
Poznati influenser je „pecnuo“ Jamala da će posle svega izgovorenog morati da postigne gol protiv Reala u nedelju.
– Već sam to uradio, nisi valjda zaboravio? Kad smo pobedili sa 4:0. Neka i sada tako bude – kazao je Jamal.
View this post on Instagram
OŠTRA REAKCIJA NOVINARA
Ove reči Barsinog fudbalera, iako su izgovorene u šaljivom tonu, naišle su na osudu medija naklonjenih Realu.
– Ovo su vrlo ozbiljne reči i imaće vrlo ozbiljne posledice, prvo za njega, a onda i za njegove saigrače. Moraš da budeš oprezan šta pričaš pred ovakve utakmice… I Barselona bi morala da ga upozori, javno ili privatno, ali ovo ne sme da se ignoriše. Lamin je igrač kome je Bernabeu‘ aplaudirao, ali Realovi navijači ovo mu neće zaboraviti. „Krađa“ je odvratna reč, to ne sme da se izgovori – rekao je novinar Robreto Gomez u podkastu madridske „Marke“, koja je naklonjena Madriđanima.
Videćemo kako će se Jamal snaći u najvećoj utakmici španskog fudbala. Rečima je doprineo da se dodatno rasplamsaju strasti, a sada ima zadatak da doprinese pobedi Barselone na terenu.


Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.