Javor upisao prvu pobedu u pripremnom periodu

Milena Kovacevic

,

Fudbaleri Javora u prvenstvenom meču protiv Čukaričkog (Foto: Starsport)

Javor je upisao prvi trijumf u pripremnom periodu. Posle poraza od Domžala, Ivanjičani su bili uspešniji od ekipe Triglava, najviše zahvaljujući sjajno odigranom prvom delu igre – 3:1 (3:0).

BUNDESLIGA: Kladionica MaxBet nudi kvotu 2,70 na pobedu Herte protiv Šalkea. Meč je zakazan za petak u 20:30.

Tim iz Ivanjice je sva tri pogotka postigao u prvih 45 minuta. Strelci su bili Petković, Krnić i debitant Luković.

Stručni štab je odlučio da na teren od starta utakmice pošalje Lazovića, Dolmagića, Jevremovića, Pavišića, Amanovića, Piščevića, Maričića, Petkovića, Krnića, Lukovića i Mladenovića.

Srpski klub poveo u 14. minutu igre, posle lepe akcije, a strelac je bio Petković. Svega dva minuta kasnije ponovo je Javor izigrao odbranu Slovenaca, a ovoga puta je Krnić, na asistenciju Lukovića bio precizan – 2:0. Recimo i da je u tim trenucima Nikola Petković u jednom duelu dobio udarac u glavu, pa je morao da napusti igru. Zamenio ga je Varga.

Iako su Ivanjičani uglavnom kontrolisali igru, Slovenci imali priliku da postignu gol. Dosuđen im je jedanaesterac, ali ga nisu realizovali. Usledila je kazna. Nova odlična akcija Javora u tranziciji, lopta dolazi do Lukovića, koji sa ivice kaznenog prostora upućuje sjajan udarac, a lopta se od prečke odbija u mrežu. Bio je to i konačan rezultat prvog dela igre.

U nastavku su šansu dobili i Šuljagić, Đerić, Jakovljević, Rogač, Vasiljević, Radivojević, Cvetković, Zvekanov, Sević, Nikolić i Milošević. Čak pet novajlija našlo se u postavi u drugom delu igre, pa je bilo uočljivo da je ovaj sastav još nije uigran.

Konačan rezultat meča postavio je fudbaler Triglava, Milovanović, posle prekida – 3:1.

Naredni izazov za Javor Matis je duel protiv ekipe Bravo, koji je na programu u petak, 31. januara.