JEDAN ALI VREDAN Mirančuk presudio hrabrim Fincima

Branko Sekulovic

,

Mirančuk proslavlja pobedonosni gol protiv Finske (Foto: Beta/AP)

Oporavili su se Rusi od blamaže koju su doživeli u premijernoj utakmici protiv Belgije, pa su u Sankt Peterburgu u meču 2. kola pobedili selekciju Finske, čime je situacija uoči poslednjih 90 minuta u ovoj grupi postala prilično zanimljiva.

Na meču Turska – Vels, naša kladionica nudi kvotu 2.50 za igru ug 3+.

Gol vredan tri velika boda postigao je Aleksej Mirančuk, koji je u 2. minutu nadoknade posle asistencije Zdjube, sa dosta osećaja levom nogom poslao loptu na pravo mesto i doneo Rusima vođstvo od 1:0, koje su prema razvoju situacije na terenu Rusi mogli i da dupliraju ali i da ispuste, jer su Finci odiugrali ponovo jedan hrabar meč u kojem su imali svojih prilika.

Mreža Rusa se zatresla već u 3. minutu. Loptu je u gol poslao Pahjasnpalo, Finci su počeli da slave, ali… Holandski sudija Dani Mikeli “konsultovao” je VAR, koji je ukazao da se napadač finske selekcije nalazio u ofsajdu, pa su umesto Rusa, na početku meča šokirani ostali Finci.

Imali su do odlaska na odmor i jedni i drugi šanse da stignu do vođstva, ali tek u drugom minutu nadoknade Mirančuk je doneo taj dugo očekivani gol na stadionu u sankt Peterburgu.

I u nastavku meča otvorena utakmica na obe strane. Prvo je Puki mogao da donese Fincima izjednačenje, zatim je Giolovin mogao da praktično reši meč i sve to u prvih desetak minuta nastavka. Nastavili su i jedni i drugi sa napadima, moglo je biti i 2:0 i 1:1. Pokušavali su svim silama Finci u finišu da dođu do remija jer bi im taj bod mnogo značio, a Rusi su hteli da drugim golom otklone sve dileme.

Imali su i jedni i drugi još pet minuta zaustavnog vremena, ali gola nije bilo. Na kraju, ostao je rezultat postavljen u drugom minutu nadoknade u prvom poluvremenu. Jesu Rusi zaslužili pobedu, ali nisu baš ni Finci zaslužili da izgube meč.

FINSKA – RUSIJA 0:1 (0:0)

Strelac: 0:1 Mirančuk u 45+2. minutu. Stadion u Sankt Peterburgu. Sudija: Dani Mikeli (Holandija)

FINSKA: Hradecki – Toivio (od 85. Jensen), Arajuri, O’Šonesi – Šuler (od 67. Kauka), Kamara, Raitala (od 75. Soiri), Uronen – Puki (od 75. lapalainen), Pohjanpalo

RUSIJA: Safonov – Mario Fernandeš ( od 26. Karavaev), Divejev, Džikija, Kuzjaev – Zobnin, Barinov, Ozdoev (od 61. Zemaletdinov) – Mirančuk (od 85. Muhin), Zdjuba (od 85. Sobolev), Golovin