Još tri gola i Partizan dobija 500.000 evra

,

Neočekivano brzo kasa FK Partizan bi mogla da postane bogatija za 500.000 evra. Zaslugom Umara Sadika.

SEGUNDA: Kvota u MaxBetu na trijumf Albesetea protiv Kasteljona je 2.40.

Kao što smo pisali već mnogo puta ove sezone, bivši napadač crno-belih blista u španskoj drugoj ligi. U utorak je ponovo bio strelac u trijumfu Almerije nad Malagom sa 3:0 (2:0).

Nigerijac je bio strelac trećeg pogotka, u 77. minutu. Prethodno su Robertone i Laco doneli ubedljivo vođstvo gostujućoj ekipi.

Za Almeriju je čitav meč odigrao srpski fudbaler Nikola Maraš, dok je za Malagu od 72. minuta igrao još jedan bivši napadač Partizana, Stefan Šćepović.

Sadiku je gol protiv Malage bio 15. ove sezone u Segundi. On se tako probio na treće mesto na listi strelaca, sa pet pogodaka manje od lidera Uroša Đurđevića, golgetera Sporting Hihona.

Nigerijac je pored tih 15 postigao i dva gola u Kupu Kralja, tako da je veoma blizu toga da aktivira klauzulu u ugovoru koji su potpisali Partizan i Almerija prilikom transfera. Naime, Španci su dužni da uplate crno-belima 500.000 evra onog trenutka kada Sadik bude po 20. put zatresao mrežu rivala u dresu Almerije. Za to nedostaju još tri gola.

Podsetimo, Partizan će zaraditi i dodatnih 3.000.000 evra kada Sadik bude odigrao 50. meč za Almeriju. To se već neće desiti ove sezone.