ABA LIGA

Jovanović: Boljke došle do izražaja

Bojan Brezovac

,

Mega je u utakmici 25. kola ABA lige izgubila od FMP-a sa 76:84 (27:32, 11:16, 20:18, 18:18). Izabranici trenera Vladimira Jovanovića su u utakmici koja je odigrana bez prisustva publike u Hali sportova Ranko Žeravica uspeli da se vrate iz minus 22 sa sredine treće četvrtine i da stignu do izjednačenja, ali je poslednjih pet minuta igre pripalo FMP-u koji je umeo da kazni greške odbrane Mege i na kraju da dođe do trijumfa. Trener Mege na ovom meču nije mogao da računa na povređene Filipa Petruševa i Luku Cerovinu, a svoje prve minute u seniorskom dresu Mege je zabeležio Nikola Đurišić (17).

LIGA 1: Kvota u MaxBetu na pobedu Monaka protiv Dižona je 1.18:

Na konferenciji za štampu posle utakmice trener Mege Vladimir Jovanović je istakao da ne može da bude zadovoljan kako je njegova ekipa danas izašla na teren:

U poslednje vreme igramo prilično interesantne utakmice, ne tako rezultatski dobre za nas, ali zanimljive za gledanje. Budemo u zaostatku po 20 poena razlike, pa se vraćamo i u egal završnicama usled nekih pogrešnih odluka nažalost gubimo. Ne mogu da budem zadovoljan kako smo izašli na teren i kako smo izgledali u prvoj četvrtini. Bilo je to premekeno za ekipu kakva je FMP koja ima igrače u koji u ovom delu sezone igraju veoma dobro. U prelomnim trenucima, kada je svaki poen bio važan, naša najveća boljka, a to je zagrađivanje i defanzivni skok, je došla do izražaja. To je FMP-u omogućilo da dođe do lakih poena i da u finišu odu na pristojnu razliku. Čestitam FMP-u na pobedi, kao i kolegi Vanji Guši koji je evidentno pokrenuo svoju ekipu u pravu smeru i ta drugačija energija je vidljiva. Nama predstoji još jedna utakmica protiv Cedevita Olimpije, ali tek za 15 dana. Imaćemo dovoljno vremena da se odmorimo i resetujemo i pokažemo se u boljem svetlu – izjavio je Jovanović.