Jović: Jedva sam čekao da uđem u igru, voleo bih da sam dobio i veću minutažu

,

Nemanja Jović (Foto: Starsport)

Mlada nada Partizana, Nemanja Jović, dobija sve veće poverenje trenera Aleksandra Stanojevića. Talentovani napadač je u sredu odigrao finiš meča polufinala Kupa Srbije protiv Vojvodine. Ušao je pri rezultatu 1:0, što su crno-beli na kraju i odbranili.

SERIJA A: Kvota u MaxBetu na pobedu Atalante protiv Rome je 1.95.

Partizan će u finalu 25. maja da igra protiv Crvene zvezde. Večiti derbi za trofej. Ujedno, nova prilika za Jovića da se pokaže na velikoj sceni.

Posle duela u Novom Sadu biser crno-belih je dobio velike pohvale od Bibarsa Natha.

Iskren da budem, još nisam svestan svega, ali naravno da pohvale mnogo znače. Pogotovo pohvale od trenera Stanojevića. Veliko poštovanje imam prema njemu i izuzetno ga cenim, i kao čoveka i kao trenera. Mislim da sam odigrao korektno, pomogao sam ekipi da zadrži prednost do kraja utakmice i da se plasiramo u finale Kupa, što nam je i bio cilj – kazao je Jović za sajt Partizana.

Priznao je napadač da je očekivao da zaigra na “Karađorđu”.

– Iskreno, nadao sam se,ali se nisam time opterećivao ,jer želim mirne glave da uđem u utakmicu. Zagrevao sam se od 50. minuta utakmice, svakog trenutka sam očekivao da me šef pozove, bio sam spreman za utakmicu, jedva sam čekao da uđem u igru. Voleo bih da sam dobio i veću minutažu, ali bitno je da smo pobedili, jer je ovo bila jako važna utakmica za sve nas.

Jović smatra da mu je velika minutaža tokom ove sezone mnogo značila.

– Mogu reći da sam sazreo. Posle svake utakmice je korak više i lakše, ali imam još mnogo, mnogo, da radim i napredujem – zaključio je Jović.