JUNAK Nemanja Milić postigao prvi gol u dresu BATE Borisova i doneo pobedu

,

Nemanja Milić (Foto: Starsport)

Dočekao je Nemanja Milić svojih pet minuta slave u Belorusiji. Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde je u petak postigao gol kojim je njegov BATE Borisov upisao jako važnu pobedu protiv Dinama u Minsku, rezultatom 2:1 (1:0).

Kvota u MaxBetu na trijumf Kameruna protiv Nigerije je 3.05.

Milić je u igru ušao u 79. minutu, a već tri minuta kasnije se upisao u strelce. Posle ubačene lopte sa levog krila, jedan od njegovih saigrača se našao u dobroj poziciji, ali je golman Plotnikov zaustavio šut. Lopta se ipak odbila do Milića, kojem nije bilo teško da je prosledi u gol za konačnih 2:1.

Bio je to prvi pogodak Milića u Belorusiji, na 11. utakmici ove godine za ekipu BATE-a.

Prethodno je Staševič sredinom prvog poluvremena doneo prednost gostima iz Borisova, a izjednačio je hrvatski internacionalac Trebotić.

Za BATE je čitav meč odigrao Aleksandar Filipović, dok je Bojan Dubajić igrao do 79. minuta, kada ga je zamenio junak Milić. Na klupi je ostao četvrti srpski fudbaler u Borisovu, Slobodan Simović.