JUNAK STRAZBURA Mitrović dao gol vredan prve pobede u sezoni

,

Stefan Mitrović (Foto: Starsport)

Fudbaleri Strazbura su napokon osvojili bodove u novoj sezoni. Posle tri uvodna poraza, u 4. kolu Lige 1 u nedelju su savladali Dižon sa 1:0 (0:0).

LIGA 1: Kvota u MaxBetu na pobedu Marselja protiv Lila je 2.40.

Apsolutni junak utakmice je povremeni srpski reprezentativac Stefan Mitrović. Kapiten domaćeg tima postigao je jedini pogodak u 83. minutu.

Strazbur je napadao svim silama, željan prve pobede. Tako je i srpski defanzivac završio u napadu, gde je iznenadio rivala i skokom posle centaršuta sa desnog krila je došao u situaciju da zatrese mrežu. Mitroviću je to bio tek treći gol koji je postigao za Strazbur, na 74. utakmici za tu ekipu.

Za razliku od Mitrovića, bodovima se u nedelju nije radovao drugi srpski fudbaler koji igra u Francuskoj, Predrag Rajković. On je branio za Rems u porazu na gostovanju Mecu sa 2:1 (1:1).

Njega je Nijane dva puta savladao, dok je prethodno, u finišu prvog poluvremena Dija iz jedanaesterca izjednačio na 1:1. Međutim, Rems je u drugom poluvremenu ostao sa igračem manje, posle isključenja Munecija u 50. minutu. Domaćin je posle toga preuzeo inicijativu, a gol vredan pobede Nijane je postigao u 88. minutu posle ubačene lopte Jadea sa levog krila. Rajković je bio nemoćan u toj situaciji.