Juventus slavio protiv Lacija, Ronaldo i dalje bez gola

Bojan Brezovac

,

I dalje se čeka na njegov gol (Foto: Beta/AP)

Fdubaleri Juventusa zabeležili su i drugu pobedu u Seriji A. Nadigrali su Lacio našeg Sergeja Milinkovića – Savića sa 2:0. Iako se očekivalo da ovo bude sajan okršaj Srbina i Kristijana Ronalda, ništa od toga nije viđeno.

Ronaldo nije uspeo da postigne gol, dok je Sergej uspeo samo da zaradi žuti karton u drugom poluvremenu, a zamenjen je u 79.

Prvo poluvreme donelo je uzbuđenje i prvi gol. Nakon odbitka u 30. minutu Miralem Pjanić je sjajno natrčao i sa nekih dvadesetak metara lepo gađao donji levi ugao golmana Strakoše koji je bio nemoćan.

Uzbudljivije je bilo u drugom poluvremenu, a sjajnu šansu imao je Ronaldo u 71. minutu kada je čuvar mreže Lacija sjajnom paradom sklonio loptu koja se odbila od prečke u korner.

Ipak, četiri minuta kasnije Portugalac se ponovo našao u idealnoj situaciji da postigne svoj prvenac u dresu Juventusa, ali je nespretno dokačio loptu što je iskoristio njegov saigrač Mario Mandžukić i zakucao loptu u praznu mrežu.