Fudbal

Juventus na krilima Morate okrenuo Lacio (VIDEO)

,

Alvaro Morata postigao dva gola za Juventus (Foto: Beta/AP)

U derbiju 26. kola Serije A Juventus je sa 3:1 (1:1) pobedio Lacio i ostao je u kakvoj-takvoj igri za Skudeto. “Stara dama” je igrala bez Kristijana Ronalda.

Naša kladionica nudi kvotu 1.90 da će Stenli da pobedi na Ol star takmičenju u zakucavanju.

Rimljani su se u prvom poluvremenu pokazali kao veoma tvrd orah. Već u 5. minutu zapretio je Fares, ali je šutirao preko gola. Samo četiri minuta kasnije je Milinković-Savić iz slobodnog udarca tukao tik pored stative. Lacio je poveo u 14. minutu kada je Korea masjtorski matirao Šćešnog.

Novu šansu Milinković-Savić imao je u 20. minutu, ali je njegov šut zaustaviio Poljak. Juventus se upalio tek u 38. minutu kada je Danilo šutirao tik pored gola. “Stara dama” je izjednačila u 39. minutu kada je na asistenciju Morate, Rabio neverovatno pogodio skoro iz “mrtvog ugla” – 1:1.

Drugo poluvreme otvorila je velika šansa za Sergeja Milinković-Savić, ali je on udarcem glavom pogodio prečku. U 57. minutu Morata je okrenuo Lacio, bio je to precizan udarac Španca. Juventus je tačku na utakmicu stavio u 60. minutu kada je Milinković-Savić skrivio penal nad Remzijem. Siguran sa “bele tačke” bio je Morata.

Juventus sada ima sedam bodova manje od lidera Intera i jedan od Milana na drugom mestu.