maxbet

KAKAV FUDBAL “Lažna” Boka juniors pobedila sa 7:5, iako je na poluvremenu bilo 1:1

,

Fudbaleri Boke iz Gibraltara (Foto: Tviter)

Fudbal je zbilja jedna jako čudna igra. Kada mislite da ste sve videli, na nekom terenu igrači režiraju nešto novo. Sada nam jedna veoma zanimljiva utakmica dolazi iz plej-auta gibraltarskog šampionata.

PRVENSTVO GRČKE: Kvota u MaxBetu na pobedu Panatinaikosa protiv Asterasa je 2.60.

Da, jeste reč o jednoj od najslabijih liga na Starom kontinent, ali svejedno je reč o neobičnom poduhvatu. Boka juniors Gibraltar je savladala u 18. kolu Koledž 1975 sa neverovatnih 7:5, iako je na poluvremenu bilo svega 1:1.

“Lažna” Boka juniors, osnovana kao svojevrsni omaž slavnom argentinskom klubu, u četvrtak je dočekala najslabiju ekipu u ligi, koja ove sezone još nije osvojila nijedan bod. Pre ovog meča je dala samo osam golova, a sada je upisala još pet na svoj konto. I opet, ni to Koledžu nije bilo dovoljno makar za jedan poen.

Zanimljivo, gosti su prvi poveli, u 40. minutu, ali je pred sam kraj prvog poluvremena Boka juniors izjednačila preko Džejmsa Adamsa. Žerman Kortez je na početku druge deonice doneo preokret, ali je u 49. minutu Koledž izjednačio.

Ipak, već u sledećem napadu Adams vraća prednost Boki i pogađa za 3:2, a u naredna dva napada Kortez i Sančez pogađaju po još jedan gol za 5:2. U 64. minutu je Boka vodila sa 7:2, da bi potom do kraja meča gosti uspeli da ublaže prednost na konačnih 7:5.

Adams i Kortez su na kraju postigli po het-trik.