Ostali sportovi

KAKVO LETO ZA SRPSKI VATERPOLO Juniori se bore za evropsko zlato!

,

Miloš Korolija, trener srpskih juniora (Foto: Starsport)

Srpski vaterpolisti, generacija 2004, izborila je još jedno finale na velikom takmičenju za našu zemlju. U polufinalu Evropskog prvenstva na Malti danas su puleni Miloša Korolije savladali izuzetno jak sastav Mađarske 12:10 (3:2, 3:0, 6:4, 0:4) i tako izborili pravo da u nedelju sa pobednikom duela Španija – Grčka igraju za treće zlato ovog leta. Medalja je u džepu.

Italija 2: Na meču Askoli – Benevento, naša kladionica nudi kvotu 3.35 za igru GG2.

Mađari, osim početnog vođstva 1:0 i smanjenja srpske prednosti na 3:2, nisu mogli da pariraju razigranim srpskim igračima sve do poslednje četvrtine kada je pobednik već bio poznat.

U prvoj četvrtini Mušikić, Kojić i Božović su napravili prednost, a do poluvremena, u odličnih drugih osam minuta Urošević, Božović i raspoloženi Kovačević su doneli nedostižnu prednost. Posle velikog odmora, Mađari kao da su krenuli na sve ili ništa. Četvrtina puna golova,u kojoj je pored Uroševića (dva) i Dimitrijevića, Kovačević još tri puta pogađao mrežu. Ogromnih 12:6 u, do tada, blistavoj partiji.Utisak su pokvarili u poslenjih osam minuta. Sa četiri gola Mađari su ublažili poraz ali su Srbi i sa 12:10 mogli da slave medalju.