“Karamele” klize ka “zlatnoj sredini”, Barnli juri ka opstanku! (VIDEO)

,

Spektakularan gol Meknila (Foto: Beta/AP)

Sredina tabele je suđena Evertonu. Čak i kada najavi bolju sezonu od niza pređašnjih, Everton po dugogodišnjoj praksi upadne u konfekcijski deo Premijer lige. Ekipa Karla Ančelotija poražena je na Gudisonu od Barnlija – 1:2 (1:2).

Na meču Sautempton – Brajton, naša kladionica nudi kvotu 2.25 za igru ug 3+.

Bila je to sjajna utakmica u oba poluvremena, iako su svi golovi viđeni u prvom. Vođstvo gostima poklonio je štoper “karamela” Majkl Kin. Izbacio je loptu toliko loše da je ona došla na 16 metara do Krisa Vuda, a Novozelanđanin je preciznim, rutinskim udarcem savladao Pikforda.

Ukras utakmice viđen je u 25. minutu. Prelepim udarcem sa 18 metara, Meknil je još jednom ostavio Pikforda bez šanse.

Prednost tima Šona Dajša prepolovio je Kalvert-Luin. Najbolji strelac Evertona je, koristeći njegovu specijalnost, igru glavom, pogodio u 32. minutu.

Rekosmo da je to bila sjajna utakmica i malo ko je mogao da pretpostavi da će rezultat iz 32. minuta da ostane na snazi do kraja. Posebno kada je u 43. minutu Pikforx zbog povrede morao da ustupi mestno debitanti Viržiniji. Portugalac je u nekoliko navrata sačuvao gol “karamela”, a isto je učinio i Poup na suprotnoj strani.

Posle novog poraza, Everton sve sigurnije pada ka “zlatnoj sredini”. Barnli je osvojio ogromna tri boda u borbi za opstanak.