Međunarodni fudbal

Katai se par sati posle potpisa ugovora upisao u strelce

Milena Kovacevic

,

Samo par sati posle potpisivanja ugovora, Aleksandar Katai upisao se u strelce za Čikago. Itsina, njegov tim, koji sa klupe predvodi Veljko Paunović, doživeo je poraz u golom Filadelfije u petom minutu nadoknade, 4:3, ali se pamti i gol Kataija.

Mnogo uzbuđenja viđeno je na “Tojota parku”. Glavne zvezde, bar u timu Čikaga, bile su Aleksandar Katai i Bastijan Švajnštajger. Međutim, ekipa nije uspela da materijalizuje sjajne partije ove dvojice fudbalera, pa je porazom od Filadelfije otišla korak nazad u borbi za plej-of.

Zanimljivo da je četa Veljka Paunovića stigla do izjednačenja u četvrtom minutu nadoknade vremena (3:3), ali je samo minut kasnije uspela i da primi gol, što je odvelo u poraz.

Golove za Čikago, pored Kataija, postigli su reprezentativac Mađarske našeg porekla Nemanja Nikolić i srpski zet Bastijan Švajnštajger.