ŠPANIJA

KATALONCI U DEBELOM MINUSU Atletiko pobedio Barselonu u derbiju i vratio se na vrh tabele

,

Ovo će definitivno da bude košmarna sezona za navijače Barselone. Posle svih previranja oko Lionela Mesija tokom leta ni ne čudi. Tek, da Kataloncima poruče da ni ne pomišljaju na titulu, postarali su se u subotu fudbaleri Atletiko Madrida. Oni su u derbiju 10. kola La Lige savladali Barselonu sa 1:0 (1:0).

LA LIGA: Kvota u MaxBetu na pobedu Real Sosijedada protiv Kadiza je 1.85.

Obe ekipe su mogle da povedu u uvodnih pet minuta. Prvo je Antoan Grizman propustio priliku da zatrese mrežu svog bivšeg kluba u 3. minutu, ali je njegov šut završio iza gola. Posle toga se i Saul našao u dobroj prilici na drugoj strani, međutim Ter Štegen je sjajno odbranio.

Atletiko je polako preuzimao inicijativu, a sjajnu priliku je u 12. minutu propustio Markos Ljorente. Lopta se posle njegovog šuta odbila od prečke.

Jan Oblak je u finišu prvog poluvremena dobro reagovao posle šuta Mesija, a u 45. minutu je postignut taj jedini pogodak. Igrala se nadoknada, a Anhel Korea je lepo proigrao Janika Karaska. Belgijanac se našao na pravom mestu i savladao je Ter Štegena.

U nastavku je Atletiko uglavnom čuvao rezultat, a Barselona je pretila, bez konkretne završnice. Možda je i najbolju priliku propustio Klemen Langle u 58. minutu, kada je njegov šut glavom zaustavio Oblak.

Slovenac je i u 82. minutu spustio rampu, zaustavio je pokušaj Grizmana. To je u principu bilo sve od Katalonaca.

Sada Atletiko ima velikih sedam bodova prednosti u odnosu na Barselonu. “Jorgandžije” su ponovo prve na tabeli, a u njihov prilog ide i neuspeh Real Madrida ove subote na gostovanju Viljarealu (1:1).