KATASTROFA DINAMA Vranjanci dobili crveni karton, pa primili “petardu”

,

Milan Makarić je postigao dva gola u petak (Foto: Starsport)

Spektakularna utakmica u Bačkoj Palanci na otvaranju 27. kola Superlige Srbije. Fudbaleri OFK Bačke deklasirali su Dinamo iz Vranja sa 5:1 (4:0).

Kvota u MaxBetu na pobedu Radnika nad Napretkom u Surdulici je 1.75.

Iako rezultat to nikako ne pokazuje, bila je egal utakmica do 22. minuta. Tada je štoper gostiju Vladimir Ilić napravio neoprezan faul za drugi žuti karton, pa su Vranjanci meč morali da nastave sa 10 fudbalera.

Izabranici Zorana Govedarice su znali da iskoriste rupu koja je nastala u odbrani rivala i svaku grešku su brutalno kažnjavali. U 31. minutu je kapiten Miroslav Bjeloš probio bedem gostiju posle asistencije Nebojše Gavrića, a već četiri minuta kasnije je Milan Makarić duplirao prednost.

Njemu je asistirao Branislav Tomić, a upravo je on centrirao u 43. minutu, kada je Nikola Lakić zakucao loptu u svoju mrežu. Do kraja poluvremena je Makarić postigao novi pogodak.

Maltretiranje golmana Nikole Perića je završeno posle 60. minuta, kada je 20-godišnji Marko Pantić postigao prelep pogodak. On je uputio projektil sa oko 25 metara, koji Perić jednostavno nije mogao da zaustavi.

U poslednjem minutu je pala koncentracija domaćih igrača, koji su skrivili jedanaesterac, a rezervista Marko Mitrović je sa bele tačke ublažio debakl.