LIGA EVROPE

KATASTROFA NAŠIH IGRAČA U LIGI EVROPE Poispadali svi Srbi osim Tadića

,

Dušan Tadić proslavlja gol sa Dejvijem Klasenom, kojem je asistirao (Foto: Beta/AP)

Mnogo loši rezultati srpskih fudbalera koji igraju u inostranim klubovima u Ligi Evrope. U sredu su ispali Dejan Joveljić i Nemanja Rnić sa Volfsburgerom, a u četvrtak im se pridružio još veliki broj naših internacionalaca.

PREMIJER LIGA: Kvota u MaxBetu na pobedu Mančester sitija protiv Vest Hema je 1.25.

Molde je priredio iznenađenje u Nemačkoj i savladao Hofenhajm sa 2:0 (1:0), pa se tako ukupnim rezultatom 4:3 plasirao u osminu finala. To znači da tamo nećemo gledati Mijata Gaćinovića, koji je zbog povrede zgloba propustio utakmicu sa Norvežanima.

Poput nemačkog tima, ispao je i izraelski Makabi iz Tel Aviva. Ekipa Aleksandra Pešića poražena je u Kijevu od Šahtjora sa 1:0 (0:0), golom Moraeša u 67. minutu iz jedanaesterca. Ukrajinski tim je prošao dalje ukupnim rezultatom 3:0. Pešić je igrao do 68. minuta.

Evropska sezona se završila i za Napoli, koji na stadionu “Dijego Armando Maradona” nije uspeo da nadoknadi minus iz prvog okršaja sa Granadom. Napolitanci su slavili sa 2:1 (1:1), ali Španci su prošli dalje pošto su u prvom meču pobedili sa 2:0.

Zjelinski je doneo prednost Napoliju već u 3. minutu, a Montoro je izjednačio u 25. Prednost domaćinu vratio je Ruiz u 59. minutu, međutim Granada se do kraja odbranila. Srpski defanzivac Nikola Maksimović je igrao do početka drugog poluvremena za Napoli.

Ispao je i Mile Svilar, mladi golman Benfike koji ima pasoše Belgije i Srbije. Lisabonski tim je doživeo šokantnu eliminaciju u Londonu, pošto je Arsenal slavio sa 3:2 (1:1) i tako ukupnim rezultatom 4:3 prošao dalje.

Benfika je do 87. minuta imala rezultat 2:2, koji je vodio nju dalje zbog gola u gostima, ali je Pjer-Emerik Obamejang glavom zatresao mrežu Lejtea (Svilar sedeo na klupi) i svojim drugim golom na meču je odveo “tobdžije” u narednu fazu.

Jedina svetla tačka Srbije u ovom terminu Lige Evrope bio je Dušan Tadić. Njegov Ajaks je u Amsterdamu savladao Lil sa 2:1 (1:0) i ukupnim rezultatom 4:2 prošao dalje.

Kapiten “kopljanika” je odigrao čitav meč, a bio je asistent i kod vodećeg pogotka Klasena u 15. minutu. Izveo je odlično slobodan udarac i pronašao je svog saigrača u srcu šesnaesterca.