KATASTROFA OD SUĐENJA Arbitar dosudio dva smešna penala u razmaku od osam minuta (VIDEO)

,

Amir Bilali i Aleksandru Stoika u jednom od dva sporna duela (Foto: Printsktin)

Kada god budete pomislili da je suđenje loše u Srbiji, znajte da negde postoji gore. U petak su nam to demonstrirali Rumuni, na utakmici 12. kola Prve lige između Voluntarija i Akademike Klinčeni.

LIGA 1: Kvota u MaxBetu na pobedu Steaue protiv UTA Arada je 1.40.

Taj meč je završen rezultatom 3:3 (2:2), a u centru pažnje nisu bili igrači, već 33-godišnji arbitar Julijan Kalin. Njegove loše odluke su direktno pomogle Voluntariju da izbegne poraz.

Gosti iz Klinčenija su savršeno otvorili utakmicu i brzo, već posle 14 minuta su vodili sa 2:0. Postigli su slična dva pogotka, glavom posle centaršuta. Strelci su bili Amir Bilali i Kebotaru.

Međutim, tada na scenu stupa Kalin…

Igrao se 25. minut, kada je Stoika dobio loptu na ivici šesnaesterca, između Bilalija i Jutrića. Činjenicu da su mu blizu Aleksandru Stoika je iskoristio da padne, a iako se na snimku jasno vidi da pravog kontakta ni nije bilo, sudija je pokazao na belu tačku. George je bio precizan iz penala.

Akademika je pokušala da se konsoliduje, ali onda nova smešna odluka Kalina. U 33. minutu je ponovo dosudio penal za domaće. I to ponovo posle duela Bilalija i Stoike.

Albanac je u poslednjem trenutku intervenisao ispred Stoike i ispucao loptu, a potom se napadač Voluntarija namerno zakačio o štopera Akademike i pao je uz glasan krik. Na glumu je naseo sudija, koji je potpuno zanemario činjenicu da je Bilali ispred napadača prvo sklonio loptu. Ponovo je dosuđen penal.

Ovog puta ga nije izveo George, već Kozmin Ačim. Bio je i on precizan.

Delovalo je da će pravda da bude zadovoljena, pošto je Akademika u 89. minutu ponovo stigla do prednosti golom Ruseskua. Ipak, Georgi je preciznim šutem u 93. minutu izjednačio na 3:3. Akademika je tako prekinula niz od četiri uzastopne pobede u prvenstvu.