MaxBet Sport

Ovo je pojednostavljena verzija strane. Idi na originalni članak.

Sprema se revolucija u KLS: Uvodi se fajnal-for za titulu i baraž za opstanak

Detalj sa večitog derbija (Foto: Srđan Stevanovic/Starsport.rs)

Na pomolu je velika promena u KLS-u Srbije, kada je reč o završnici takmičenja, prenosi „Sport klub“.

U plej-of bi išlo osam ekipa, i to šest srpskih učesnika ABA lige i dva najbolja tima iz Superlige Srbije. Četvrtfinalne serije bi se igrale na dve dobijene utakmice, a nakon toga bi četiri ekipe igrale fajnal-for. Nakon četvrtfinalnih serija (koje bi se igrale na dve dobijene utakmice), četiri pobednika bi obezbedila kartu za fajnal-for, gde bi se kroz polufinale i finale odlučivalo o prvaku države.

Takođe 10 ekipa koje ne izbore plasman u Superligu, sezonu bi nastavljale u plej-autu u kojem bi se takođe prenosili bodovi iz Grupne faze I igrali kod kuće i na strani protiv timova iz suprotne grupe.

Vodiće se i borba za opstanak. Poslednjeplasirana ekipa u plej-autu odmah ispada u niži rang, a na njeno mesto dolazi osvajač Druge muške lige Srbije. Pretposlednji na tabeli igraće baraž za opstanak sa drugoplasiranom ekipom iz nižeg ranga po sistemu na dve dobijene utakmice. Ekipa iz KLS-a imala bi prednost domaćeg terena. Do sada je sve na nivou predloga, a o tome da li će ovaj format zaživeti odlučiće klubovi.