KO KAŽE DA AFRIKANCI LOŠE IGRAJU FUDBAL Prelep gol za pobedu u finalu Lige šampiona

,

Fudbaleri Al Ahlija (Foto: Printsktin)

Ogromna je šteta što u finalu Lige šampiona u Africi nije bilo navijača zbog pandemije koronavirusa. Fudbaleri Al Ahlija su osvojili titulu, pobedom nad gradskim rivalom Zamalekom sa 2:1 (1:1). Utakmicu koja se i odigrala u Kairu obeležio je predivan gol u 86. minutu.

PRVENSTVO JUŽNE AFRIKE: Kvota u MaxBetu na pobedu AmaZulua protiv Kejp Tauna je 2.65.

Apsolutni junak utakmice, ali i čitavog takmičenja, bio je Magdi Kafša. On je u tom 86. minutu maestralno reagovao posle jedne loše izbačeme lopte defanzivaca Zamaleka.

On je loptu prihvatio butinom, a onda joj nije dozvolio da padne, već ju je uhvatio na volej i poslao perfektan šut sa preko 20 metara. Golman Zamaleka se ispružio koliko je mogao, ali nije vredelo.

Do tog trenutka je utakmica bila egal. Al Ahli je prvi poveo, već u petom minutu posle kornera koji je izveo upravo Kafša. Pronašao je u šesnaestercu Soleju, koji je glavom pogodio za 1:0.

“Crveni đavoli” su se posle toga povukli, a Zamalek je uspeo da izjednači u 31. minutu. Šikabala je imao sjajan prodor i potom je precizno šutirao sa ivice šesnaesterca.

Posle toga je utakmica bila relativno mirna, obe ekipe su bile oprezne, sve do samog finiša. Tada su oba tima shvatila da ne žele produžetke, odjednom se sve otvorilo na obe strane, a Al Ahli je na kraju stigao do pobede.

Golom Kafše Al Ahli je osvojio rekordnu devetu titulu prvaka Afrike, prvu od 2013. godine. Sada konačno u Kairu mogu da zaborave na dva uzastopna poraza u finalu, 2017. i 2018. Zamalek je ostao na pet trofeja, koliko ima i Mazembe iz Demokratske Republike Kongo.