Fudbal

BOLAN PORAZ POSLE PRODUŽETAKA Voša pala posle velike borbe u Belgiji

Bojan Brezovac

,

Borila se Vojvodina, ali je na tome samo ostalo. Evopska epizoda je gotova posle prve utakmice. Posle 120 minuta fudbala izabranici Nenada Lalatovića morali su da se pomire sa porazom protiv Standarda. Na kraju je bilo 2:1.

Standard je krenuo veoma ofanzivno i već u 3. minutu je imao dva šuta u gol. Oba puta je pokušao jedan od najboljih igrača domaćeg tima Karsela, ali je golman “stare dame” Vukliš bio na mestu. Novu šansu Standard je čekao do 38. minuta, ali je udarac Vanhojsdena završio preko gola. U sledećem napadu pokušala je i Vojvodina, ali je Bojić tukao preko gola.

Drugo poluvreme počelo je loše po srpskog predstavnika. Posle oštrog ubacivanja u peterac, Bojić je pokušao da se zagradi, u tome je oborio Gavorija, a sudija Lehner iz Austrije kao da je jedva dočekao da pokaže na penal. Gol sa “bele tačke” postigao je visoki Avenati.

Utakmica je ušla u uspavanku do 73. minuta kada je posle solo prodora Vukadinović šutirao tik preko prečke gola Standarda. A, onda šok u Liježu. U 80. minutu je Andrić sjajno centrirao sa desnog boka, pogodio u glavu samog Bojića na petercu, a ovaj rutinski trznuo i pogodio za 1:1.

Standard je u 83. minutu mogao do novog vođstva, ali je Buleka šutirao pored gola. Samo nekoliko minuta kasnije nova ogromna šansa za Vojvodinu, dobar centaršut sa dense strane, Čović je tukao glavom, ali je Bodar sjajno intervenisao. Imala je “stara dama” još jednu lepu šansu, ali je posle centaršuta Gemovića, Bojić šutirao pored gola.

Uspela je Vojvodina čak da propusti dve velike prilike za potpuni preokret, pa smo posle 90 minuta jako dobrog fudbala otišli u produžetke.

Tamo je Vojvodina imala novi horror početak, pošto je Amalah odmah u prvom minutu prvog produžetka uspeo Standardu da donese gol za vođstvo od 2:1. Ispostaviće se da je taj trenutak bio i ključan.