Koga briga za Ligu šampiona kada igra Brajton?!

,

Fudbaleri Brajtona (Foto: Beta/AP)

Englezi mnogo vole fudbal. Ali onaj svoj, lokalni. Ne zanima ih previše šta se dešava van Ostrva. To su pokazali i u utorak, pošto su napunili stadion na utakmici Brajtona i Kardifa, iako se u isto vreme igrala Liga šampiona. Pritom, Mančester junajted je igrao sa Barselonom.

Na meču Porto – Liverpul, naša kladionica nudi kvotu 5.90 za igru 1-1.

Bilo je na tribinama Brajtona 30.226 navijača, što je jako blizu maksimalnog kapaciteta. Ali ni to nije pomoglo domaćem timu da izbegne poraz u zaostalom meču 31. kola Premijer lige.

Kardif je trijumfovao sa 2:0 (1:0) i tako ostao u trci za opstanak. Upravo mu je Brajton rival, pošto ima samo bod više od Velšana, ali i meč manje.

Poveli su gosti u 22. minutu preko Mendeza-Lianga, dok je konačan rezultat postavio Morison u 50. minutu. Do kraja šampionata Kardif ima da odigra još četiri utakmice, Brajton pet. Biće veselo do poslednjeg sudijskog zvižduka i spuštanja zavese.