KOMPLIKACIJE U TURSKOJ Tošić srušio Ljajića i “svoj” Bešiktaš, Aleksić strelac u važnoj pobedi Bašakšehira (VIDEO)

,

Danijel Aleksić (Foto: Printsktin)

Fudbaleri Kasimpaše priredili su u nedelju iznenađenje u 32. kolu Superlige Turske. Oni su na svom terenu savladali lidera šampionata Bešiktaš sa 1:0 (1:0).

SUPERLIGA TURSKE: Kvota u MaxBetu na trijumf Fenerbahčea protiv Denizlija je 1.35.

Jedini pogodak postigao je Ajtak Kara, posle asistencije Kevina Varge u 19. minutu. Međutim, nije to bio jedini zanimljiv detalj na meču.

Kasimpaša je imala idealnu priliku u 56. minutu da duplira prednost. Velinton je skrivio jedanaesterac, ali ej Isak Kize Telin loše šutirao, Destanoglu je uspeo da zaustavi loptu, pa je ostalo 1:0.

U pobedničkoj ekipi je igrao Duško Tošić, dugogodišnji defanzivac upravo Bešiktaša. On je odigrao svih 90. minuta, a u finišu je zaradio žuti karton zbog odugovlačenja igre.

Za Bešiktaš je igrao Adem Ljajić do 57. minuta, posle čega je ustupio mesto Toreu. Ta izmena nije donela ništa dobro “istanbulskim orlovima”, tako da ćemo da gledamo po svemu sudeći uzbudljivu završnicu šampionata Turske. To uostalom ni nije retka pojava poslednjih godina.

Važne bodove u borbi za opstanak istog dana je osvojio i aktuelni prvak Turske Bašakšehir, koji je na svom terenu savladao Jeni Malatiju sa 3:1 (1:0).

Jedan od junaka pobedničkog tima bio je naš fudbaler Danijel Aleksić, koji je u igru ušao u 80. minutu, pri rezultatu 1:1.

Samo minut pre njegovog ulaska Demba Ba nije realizovao jedanaesterac. Morao je da zaigra Aleksić, koji se upisao u strelce u 91. minutu. Četiri minuta pre njega, gol za vođstvo je postigao Sahiner.