Fudbal

KOPA AMERIKA Brazil krenuo “trojkom”, Kolumbija srušila Ekvador (VIDEO)

,

Nejmar je zatresao mrežu protiv Venecuele (Foto: Beta/AP)

Posle mnogo peripetija oko toga gde će se i da li održati Kopa Amerika, prvenstvo Južne Amerike je startovalo u Brazilu. Domaćin se poigrao sa Venecuelom.

Na meču Poljska – Slovačka, naša kladionica nudi kvotu 2.95 za igru 1-1.

Brazil je u Braziliji dočekao Venecuelu i slavio sa laganih 3:0, a moglo je da bude i više. U 10. i 11. minutu šanse su propustili Rišarlison i Militao. U 23. minutu Brazil je poveo posle kornera i sjajnog snalaženja Markinjosa koji je petom sa peterca pogodio gol – 1:0.

Samo dva minuta kasnije je Rišarlison pogodio za 2:0, ali je gol napadača Evertona poništen zbog ofsajda. U 30. minutu šansu je imao Nejmar, ali je bio neprecizan.

Lepu akciju “karioke” su demonstrirale u 53. minutu kada je Žezus asistirao Nejmaru, ali napadač PSŽ-a nije mogao do gola. Ipak, kada se Nejmar namerači on gol postigne. To se dogodilo u 64. minutu, golman Venecuele nije imao nikakve šanse da zaustavi udarac. Konačnih 3:0 za Brazil postavio je Barbosa u 89. minutu.

U istoj grupi je Kolumbija sa minimalnih 1:0 pobedila Ekvador. Gol odluke u 42. minutu postigao je Kardona na asistenciju Borhe.

Podsetimo, reprezentacije na Kopa Amerika su podeljene u dve grupe po pet ekipa. Po četiri najbolje plasirane iz svake grupe će u četvrtfinale.