Jedan od najboljih tenisera svih vremena Novak Đoković prisustvovao je u četvrtak meču između Olimpijakosa i Crvene zvezde. Grčki tim je pobedio sa 92:86 u jednom od derbija 28. kola Evrolioge, čiji je premium sponzor MaxBet.
Đoković neko vreme živi u Atini, a pre meča je na poklon dobio dres Olimpijakosa. On je dao intervju za zvanični sajt Evrolige. Prvo je opisao atmosferu na tribinama.
– Braća, prijatelji, to smo mogli da vidimo. Naši navijači su pevali tokom čitave utakmice. Nikada nisam gledao Olimpijakos – Crvena zvezda uživo, ovo mi je prvi put. Očekivao sam ovako nešto, kada je u pitanju navijanje i podrška timova, ali je ovo premašilo moja očekivanja. Stvarno je neverovatno – istakao je Đoković.
Obradović ni reč o suđenju: Imali smo naše šanse, za mene ovde nema prijateljstva
Pohvalio je navijače oba kluba, koji godinama gaje bartske odnose.
– Mislim, navijači su jednako podržavali oba tima, što je lepo videti. Znate, to je veoma retko u bilo kom sportu, da budem iskren. Zato mi je bilo veliko zadovoljstvo što sam došao.
On se nada da izabranici Saše Obradovića mogu da osvoje pehar.
– Olimpijakos ima bolje šanse. Veliki sam navijač Crvene zvezde, tako da se nadamo da je ovo ta godina. Videćemo – zaključio je Novak Đoković.