Vasilis Spanulis (Foto: Angel Martinez/Euroleague Basketball via Getty Images)
Jedan od derbija 24. kola Evrolige, čiji je premium sponzor MaxBet, odigran je u Madridu. Ipak, na terenu je postojao samo jedan tim, pošto je Real savlaodao Monako sa 90:78.
Domaćini su pitanje pobednika rešili u prvom poluvremenu, a na veliki odmor su otišli sa rezultatom 54:31. Trener francuske ekipe Vasilis Spanulis je bio vidno ljut, pa je tokom davanja izjave pred početak drugog poluvremena opsovao na srpskom jeziku.
– Naš govor tela je bio loš. Dobili su nas u svim segmentima. Oni su igrali brzo, a mi sporo. Igrali smo bez ku**a i ponosa – rekao je Spanulis.
Ipak, čini se da nije psovao, već je loše rekao englesku reč „courage“, koja znači hrabrost. Kako god, jasno je da nije bio zadovoljan.